П`ятниця, 10.05.2024, 09:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Балинцівський ліцей

Меню сайту
Категорії розділу
Новини [238]
Інформація
Готуємось до ЗНО
Безпечний Інтернет
Наше опитування
Ваш улюблений предмет?
Всього відповідей: 18
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » 2019 » Листопад » 24 » День української писемності та мови
14:07
День української писемності та мови

Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства.
П. Куліш
  День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
       За православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця - першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
 11 листопада у Балинцівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся виховний захід присвячений Дню української писемності та мови під назвою «Квітни, рідна наша мово!»
 Учні-десятикласники підготували цікавий виступ на чолі з вчителем української мови та літератури Рибчинською Л. І. Спочатку ведучі навели історичні відомості про становлення української мови, згадали про перші літописи та їх авторів, потім учні  6-го  класу декламували вірші про рідну мову. 
Школярі з цікавістю переглянули відеоролики «15 цікавих фактів про українську мову», «Діяльність Нестора-літописця».
Учні 5,6,8 класів випустили тематичні газети присвячені дню української писемності та мови.
  У  школі ще проходив I етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому взяли участь учні 3-11  класів. Дякуємо за участь і хай переможе сильніший!Увесь світ віддає шану великим володарям українського слова – Тарасу Шевченку та Івану Франку, Лесі Українці та Коцюбинському, Нечую – Левицькому та Сковороді, Котляревському, бо вони зберегли  багатство  мови, щоб передати прийдешнім поколінням цей дорогоцінний скарб. А ми повинні цінувати  цю неоціненну спадщину, бо мова – це великий скарб нашого народу.










Категорія: Новини | Переглядів: 218 | Додав: Bal-zosh | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Авторизація
Пошук
Годинник
Календар
Сьогодні
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Друзі сайту
Каталог - Сайти шкіл та освітніх закладів

Copyright MyCorp © 2024